Reprezentant Vanzari STIVUITOARE

Numarul de pozitii deschise: 2
Locatie: sediul Karpathia Ind, Otopeni, Ilfov
Zona de responsabilitate: Bucuresti, Ilfov si judetele invecinate
Limbi straine: Engleza (Italiana reprezinta un avantaj)
Permis conducere: categoria B
Studii de baza: medii/superioare tehnice reprezinta avantaj
Experienta: minim 3 ani experienta in vanzari echipamente (stivuitoare, utilaje depozit, alte echipamente hidraulice si/sau mecanice, electrice).
Cunostinte: comerciale; tehnici vanzari.

Abilitati necesare: atentie, seriozitate, perseverenta si organizare in indeplinirea sarcinilor, amabilitate siorientare spre client, dinamism, spirit de observatie, comunicare, influenta si convingere, caracter organizat, disciplinat, loial, integru, comunicativ si spirit de echipa;
Disponibilitate pentru deplasari.

Descrierea jobului

Activitatea de baza: vanzare stivuitoare, utilaje pentru depozit.

Principalele sarcini si responsabilitati:

  • cunoasterea portofoliului de produse si servicii ale companiei;
  • identificarea potentialilor clienti si promovarea echipamentelor si a servciilor companiei;
  • previzionarea, planificarea, organizarea activitatilor specifice de vanzari pe regiunea alocata;
  • actualizarea informatiilor despre piata si concurenta;
  • managementul si dezvoltarea portofoliului de clienti;
  • colaborarea cu celelalte departamente pentru desfasurarea in bune conditii a activitatii;
  • propunere de solutii pentru optimizarea activitatii.

Salarizare, compensatii si beneficii:

  • contract pe perioada nedeterminata, cu perioada de proba conform legii;
  • pachet salarial competitiv, format din salariu fix + sistem de bonus de performanta;
  • mediu profesionist de lucru, echipa tanara, sediu intr-o locatie noua si moderna;
  • participare la sesiuni periodice de instruire;
  • compania pune la disozitie resursele necesare pozitiei: masina de serviciu, telefon, laptop.

TEHNICIAN instalatii de ridicat

Numarul de pozitii deschise: 3
Locatie: sediul Karpathia Ind, Otopeni, Ilfov

Calificari acceptate: inginer, maistru, scoala profesionala

  • cunostinte tehnice temeinice in domeniile:
    • mecanica, motoare termice
    • hidraulica
    • electrica / electronica cumulul a doua sau a celor trei domenii de mai sus reprezinta un avantaj la angajare
  • de preferinta cu experienta de minim 2 ani in intretinerea si reparatia echipamentelor de ridicat;
  • intelegerea schemelor mecanice si hidraulice si/sau electrice/electronice;

Candidatul ideal:

  • este dispus la lucru in deplasare, la sediul beneficiarilor;
  • este dispus a invata lucruri noi, participa la cursuri de perfectionare, are capacitatea de a acumula informatii noi in toate cele 3 domenii tehnice amintite mai sus;
  • are respect fata de colegi, clienti si autoritati;
  • poate sa lucreze atat singur cat si in echipa;
  • detine carnet de conducere categoria B cel putin;
  • are grija de echipamentul cu care urmeaza sa fie dotat: masina de interventie, truse de scule si unelte, telefon mobil, echipamente de masura si control, altele;
  • are cunostintele de limba Engleza (Italiana reprezinta un avantaj).

Nu exista limita superioara de varsta la angajare daca persoana prezinta putere de munca, entuziasm si este dispusa la perfectionare profesionala continua.
Nu exista varsta minima de angajare daca persoana este dornica sa acumuleze informatii in cele trei domenii mentionate anterior si daca este dispusa sa lucreze efectiv in intretinere si reparatii.

Intra in responsabilitatile postului:

  • pregatirea pentru o noua interventie, mentinerea in foarte buna stare a echiparii personale cu scule si aparate de masura, echipament de protectie;
  • completarea rapoartelor de service, a proceselor verbale, a altor acte cu caracter obligatoriu a fi completate si elaborate conform fisei postului;

Angajatorul ofera:

  • contract de munca pe perioada nedeterminata incluzand perioada de proba conform legii;
  • salariu fix + alte bonificatii in functie de performanta;
  • se asigura stagii de pregatire teoretica si practica, atat la fabrica cat si la sediul nostru.